Destek Hattı:

0 533 612 12 92

Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan iş makinelerinden biri vinçlerdir. Öncelikle vinç nedir kısaca tanımlayalım. İnsan gücünün yeterli olmadığı zamanlarda büyük ve ağır cisimlerin kaldırılmasında kullanılan iş makinelerine vinç denir. Vinçler ağır iş makinelerindendir. Yüklerin, vincin ucuna bağlanıp bir yerden başka bir yere transferine yardımcı olur. Vinçlerin kullanım alanı farklıdır yanı sıra kullanılacakları iş kollarına bağlı olarak da çalışma prensipleri farklılık göst .. Devamı..

Vinçlerin sınıflandırılması amacına ve kullanım alanına göre belirlenir. Amaçlarına göre farklı şekillerde üretilirler. Örneğin bazıları rayların üzerinde rahatlıkla manevra yapabilirken bazıları seyyar olarak tabir ettiğimiz kullanıma uygundur. Hareket kabiliyetlerine ve kaldırma kapasitelerine bağlı olarak vinçleri sınıflandırmak mümkündür. Hareket kabiliyetine göre vinç çeşitlerini; sabit vinçler, paletli vinçler, lastik tekerlekli vinçler, köprülü vinçler, ray & .. Devamı..

Bugün, gelişen teknolojinin de etkisiyle artık insan gücünün yerini makine gücü aldı. Forklift iş makinalarında olduğu gibi artık ne kadar az insan gücü olursa o kadar verim elde ediliyor. Yanı sıra kullanım kolaylığı ve zamandan / paradan tasarruf söz konusu oluyor. Bugün en ağır paletler bile birkaç hamlede forklift (halk arasında portif) aracı sayesinde taşınabiliyor. İnsan gücünün yetmediği yerlerde imdada koşan iş makinelerinden biri olan vinçler de benzer bir amaca hizmet ediyor Sık kullanılan vin&cced .. Devamı..

Vinçler günümüzde pek çok alanda karşımıza çıkar. Yerleşim birimleri ve sanayi açısından vinç kullanımı önemli bir yere sahiptir. Yerleşim alanlarında vinç kullanımı genellikle yol bakım çalışmalarında, yol inşalarında, köprü yapımından karşımıza çıkar. İnşaat alanlarında da sıklıkla kullanılır. Yanı sıra gökdelen binalar, yüksek katlı holdingler ya da yüksek apartmanlarda da vinç kullanımı yaygındır. Vinç fiyatları, kullanılacak iş makinesinin özellikle .. Devamı..

  Vinçler ağır iş makineleri kapsamında değerlendirilmektedir. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği için gereken önlemlerin alınması ve yürürlükte bulunan kuralların dikkatle uygulanması son derece önemlidir.  Kullanılan vinçlerin üzerlerinde gerekli güvenlik önlemleri için uyarı levhalarının bulunması önem arz etmektedir. Herhangi bir ağır cismin düştüğünde, başa gelebilecek darbenin hasarını azaltması açısından baret, gürültü kirliğinin oluşturabile .. Devamı..

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.